wtorek, 16 września 2014

Jak bezpiecznie udzielić kredyt kupiecki?

W Polsce panuje "złota zasada", że zapłata za fakturę zgodnie z jej terminem to raczej rozrzutność, aniżeli potwierdzenie zaufania. W całej Polsce utrudnia to dynamiczny rozwój polskiego biznesu.
Gdyby tylko zmienić naszą mentalność...
Faktury udzielane na termin, jakikolwiek, to przecież nic innego jak KREDYT!
Znacie Państwo może bank, który udzieli kredytu na przeczucie? Nie? 
W ten sposób właśnie udziela się kredytu towarowego w całej Polsce. A przecież istnieją narzędzia do diagnozy klienta. Pozwalają one na szybkie potwierdzenie możliwości płatniczych kontrahenta oraz maksymalnej wysokości teoretycznie wystawionej faktury.
Obecnie nie trzeba posiadać wyspecjalizowanego analityka, a nawet swojego działu ds. badań kontrahentów. Skorzystajmy z usług firm wyspecjalizowanych w tym temacie!
Niewątpliwie taką firmą jest Creditreform Polska. To producent informacji nt. możliwości płatniczych firm oraz ich wiarygodności. Creditreform prowadzi działalność w 22 krajach na świecie...
W każdym razie, udzielanie kredytu kupieckiego z pewnością jest zachęcająca. Jeżeli "sprzedajemy" w ten sposób towar, może się okazać, że wyniki naszej firmy poszybowały w górę. Ale tylko na papierze. Może być raczej tak, że towar został rozdany, a faktycznej gotówki z niego nie ma.

Sprawdzajmy więc swoich kontrahentów. Nie kosztuje to wiele, a taka informacja zabezpieczy nas przed brakiem płatności, a często przed upadkiem firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz