Monitoring płatności

Monitoruj płatności swoich kontrahentów! 
 • odpowiednie zarządzanie należnościami
 • weryfikacja klientów 
 • zwiększenie stabilności finansowej firmy 
 • poprawa reputacji firmy 
Usługa monitoringu płatności jest propozycją odpowiedzialnego zarządzania należnościami i szybkiego reagowania na pojawiające się opóźnienia płatności.
Zjawisko nieterminowego regulowana zobowiązań finansowych stało się jedną z charakterystycznych cech gospodarki w ostatnim okresie. Sytuacja ta powoduje, iż jednym z ważniejszych elementów utrzymania płynności finansowej, bez konieczności szukania innych źródeł finansowania, jest podjęcie w odpowiednim czasie działań zmierzających do odzyskania wierzytelności.


Charakterystyka monitoringu płatności


Głównym celem monitoringu płatności jest zapobieganie powstawaniu należności przeterminowanych, poprzez konsekwentne przypominanie kontrahentom o zbliżającym się terminie płatności,
kontakt z "dłużnikiem" podejmowany jest w momencie, gdy jego zadłużenie nie jest jeszcze wymagalne, aby zwrócić jego uwagę, iż faktura została już wystawiona i powinien przygotować środki, aby w niedługim czasie zapłacić za pobrany towar lub wykonaną usługę.
W przypadku niedotrzymania terminu płatności, reakcja na dług jest natychmiastowa. Zaobserwowanie sygnałów o problemach finansowych "dłużnika" pozwala na szybkie uzyskanie zabezpieczeń i wstrzymanie dostaw, gdy zadłużenie jest relatywnie niskie.
Postępowanie windykacyjne rozpoczyna się w momencie, gdy jest duża szansa na to, że zakończy się ono sukcesem. Pozwala to uniknąć często długich i kosztownych procesów sądowych.

Korzyści z monitoringu
 • zwiększenie stabilności finansowej poprzez terminowy napływ środków pieniężnych,
 • ograniczenie kosztownego finansowania zewnętrznego oraz uzyskanie planowanego zysku przedsiębiorstwa,
 • ukształtowanie grona solidnych klientów i zmniejszenie liczby niespłaconych należności,
 • poprawa reputacji wierzyciela,
 • przyspieszenie procesu płatności i lepsza dyscyplina płatnicza kontrahentów, 
 • ograniczenie kosztów pracy w dziale zarządzania finansami,
 • koncentracja na działalności statutowej.

11 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem monitorowanie płatności jest bardzo ważną sprawą. Tak samo jak płatności cykliczne https://www.przelewy24.pl/blog/platnosci-cykliczne-i-subskrypcje-dlaczego-warto-z-nich-korzystac które nie dość, że są bardzo wygodnym sposobem płacenia to nie musimy o nich pamiętać. Najważniejsze to zachować aktualny stan salda na koncie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja praktycznie wszystkie swoje płatności realizuję poprzez https://www.cashbill.pl/platnosci/natychmiastowe i jestem bardzo zadowolona z tego systemu płatniczego. W każdym momencie mogę także je monitować i spojrzeć na jakim etapie jest teraz moja płatność.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie potrzebuję takich rzeczy. Ponieważ w przypadku różnych ruchów pieniężnych w internecie wszystko mam pod kontrolą. Tym bardziej jeśli korzystam z kantoru online https://cinkciarz.pl/wymiana-walut to mogę mieć pewność, że będzie wszystko działało jak należy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat ja jeszcze z monitoringu nie korzystałam, chociaż nie jest powiedziane, że również nie będę. Jak na ten moment bardzo podobają mi się przelewy natychmiastowe http://www.salekonferencyjne.pl/artykul,Przelewy-natychmiastowe-i-platnosci-ratalne-czyli-same-korzysci-i-dla-klienta-i-dla-sprzedawcy,18143.html które moim zdaniem są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaczynam wprowadzać w swojej firmie payroll i możecie na stronie http://www.nbsmedia.pl/co-to-jest-payroll/ przeczytać sobie, czym on dokładnie jest. Myślę ogólnie, że jest to rozwiązanie, które spodoba się naprawdę wielu osobom. Koniecznie musicie się rozejrzeć, w jaki sposób to wszystko wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chodzi o mnie to ja od dłuższego już czasu korzystam ze sprawdzonych płatności online https://www.dotpay.pl/ i jestem z nich zadowolony. Tym bardziej, że przecież większość zakupów na dzień dzisiejszy i tak robimy przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa sprawa taki monitoring myślę

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie polecam monitorować płatności! Są do tego specjalne narzędzia jak https://monpay.pl/. Zaoszczędzasz czas, energię i bez porównania klienci lepiej płacą. Dopóki się sam nie przekonałem to nie wierzyłem ile może dać takie zwykłe powiadomienie na telefon czy podziękowanie za terminową wpłatę. A tu wysyłane są takie wiadomości automatycznie. Nie trzeba tego samodzielnie zlecać.

  OdpowiedzUsuń