wtorek, 26 sierpnia 2014

Firma windykacyjna czy prawnik - co lepsze? Realizujemy miasta: Gniezno, Gryfice, Otwock, Pruszków, Siedlce, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Stargard Szczeciński, Węgrów, Łosice, Łuków, Żyrardów,

Temat zagadnienia jest bardzo prosty. To co lepsze dla osoby/firmy, która posiada niezapłaconą należność i chciałaby ją odzyskać, to dwa zasadnicze parametry:
- koszt usługi - ma być jak najniższy
- skuteczność usługi - ma być efektywna, czyli za działaniami mają podążać pozytywne efekty

Do całości cech jak najlepszej realizacji usługi dochodzą dodatkowe parametry, takie jak:
- szybkość realizacji zlecenia
- etyka działań
- szerokość stosowanych działań
- profesjonalizm.

Zaletą prawnika jest fakt, że prowadzi on często jednoosobową działalność i jest to osoba bardziej realna, "namacalna". To znaczy, że możemy spotkać się z prawnikiem, porozmawiać z nim twarzą w twarz, nakreślić temat przy jego osobie. Prawnik natomiast na pewno pobierze opłatę za poradę, najprawdopodobniej pobierze opłatę wstępną lub prowizję "z góry". Skuteczność jego działań może być różna, ponieważ może prowadzić wiele spraw i szybkość realizacji zleceń będzie się wydłużać.

Zaletą profesjonalnej firmy windykacyjnej, jest jej skuteczność oraz koszta.
Codzienna praca przy szablonowych i bardzo podobnych do siebie zleceń sprawa, że profesjonalna firma windykacyjna posiada swój szablon działań oparty o realne zdarzenia.
Całość windykacyjnej organizacji powoduje, że zlecenia są przyjmowane szybko i sprawnie realizowane.
Skuteczność jest bardzo wysoka z powodu specjalizowania się w danej dziedzinie.
Przy zlecenia windykacyjnych pracuje sztab ludzi tak, aby nasz klient mógł jak najszybciej odzyskać swoją należność oraz płynność finansową. Ponieważ firma windykacyjna jest wyspecjalizowana w swoich działaniach, może ona stosować się do etyki zawodowej, którą bardzo dobrze zna. Szeroka jest również paleta usług windykacyjnych, ponieważ firma windykacyjna nastawia się na cel - jej wynagrodzenie to przede wszystkim prowizja powstałą na skutek sukcesu windykacyjnego.

3 komentarze:

  1. Dla mnie duże znaczenie mają te rozmowy twarz w twarz i dlatego raczej jestem za prawnikiem. Muszę wiedziec, kim jest człowiem, który wie sporo na temat mojej firmy i jej wewnętrznego funkcjonowania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny wpis. Będę na pewno tu częściej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń