czwartek, 22 stycznia 2015

Jak odzyskać niezapłaconą fakturę? Co zrobić aby klient zapłacił za fakturę?

Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy, że Twój klient lub kontrahent nie zapłacił za wystawioną fakturę lub nie wywiązał się z umowy. Co zatem w takim przypadku zrobić?

Zapewne już długo czekasz na swoje pieniądze. Próbowałeś rozmawiać z kontrahentem, po czym zaczął on nie odbierać telefonów. Być może wysłałeś już ponaglenie, wezwanie do zapłaty, ale nic to nie dało.

No cóż, myślisz pewnie, że najlepiej skorzystać z prawnika i iść do sądu...

Nie śpiesz się. Prawnik zapewne weźmie opłatę z góry, a sama sprawa sądowa będzie bardzo długo trwać. I nie oznacza ona wygranej, a jeśli ją wygrasz, dłużnik może w tym czasie zgłosić upadłość, a Ty nie odzyskasz już swoich pieniędzy, ponieważ możesz być daleko z tyłu w kolejce za ZUSem czy Urzędem Skarbowym.

My zapewnimy Ci pomoc w odzyskaniu Twoich pieniędzy. Nic nie zapłacisz z góry. Jedyną opłatą jaką poniesiesz, jest nasza prowizja, którą zapłacisz od sukcesu - jeśli my odzyskamy Twoje pieniądze. Nic nie ukrywamy, nie ma żadnych haczyków.

Dodatkowo staramy się obciążyć naszą prowizją dłużnika. Niestety ze ściągalnością naszej prowizji różnie bywa i zależy ona od sytuacji finansowej dłużnika.

Boisz się, że przez naszą usługę stracisz klienta?
My negocjujemy i odzyskujemy Twoje pieniądze zgodnie z etyką biznesową, szanujemy Twojego klienta.
Ale jeżeli nie zapłacił on za Twoją usługę lub produkt, to nie jest klient przyszłościowy. Zastanów się również, czy warto z takim klientem współpracować.


3 komentarze:

  1. Do odzyskania pieniędzy za nieopłaconą terminowo fakturę służy usługa faktoringu i rozróżnia się kilka rodzajów - https://nfg.pl/porady/lista/wszystkie/jaki-rodzaj-faktoringu-bedzie-najkorzystniejszy-dla-twojej-firmy- . Wiele przedsiębiorstw z niej korzysta, nie tylko duże, też małe firmy i freelancerzy

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy wpis. Ja szukam właśnie porady prawne opole jeżeli chodzi o oddłużanie. Znalazłem kancelarie Hilarowicz i w przyszłym tygodniu mam spotkanie. Mam nadzieje, ze wszystko uda sie poukladac ...

    OdpowiedzUsuń