wtorek, 16 września 2014

Co można zrobić, żeby przeciwdziałać zatorom płatniczym? Realizujemy miasta: Chełm, Jarosław, Krasnystaw, Kraśnik, Lubaczów, Lubartów, Ostrowiec, Parczew, Puławy, Radom, Sanok, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Tomaszów Lubelski, Włodawa, Świdnik,

Polecamy wdrożenie systemu zarządzania należnościami lub można wykorzystać do tego zewnętrzną firmę. Do podstawowych elementów takiego systemu można zaliczyć:


-stałe kontrolowanie swoich kontrahentów np. poprzez raporty gospodarcze,
-rygorystyczne przestrzeganie limitów kredytowych
-nagradzanie specjalnymi rabatami za wpłaty np. przed czasem.

Bardzo ważne jest określenie konkretnych kryteriów współpracy z klientem np. w przypadku braku wpłaty w terminie klient zostaje obciążony odsetkami i kosztami postępowania windykacyjnego oraz zablokowana zostaje dalsza sprzedaż.

Co kiedy mimo posiadania systemu zarządzania należnościami klienci nadal nie płacą w terminie? Konieczne jest włączenie firmy windykacyjnej, w jak najwcześniejszym etapie. Creditreform Polska w systemie inkaso kończy do 65% spraw ze spłatą dla swoich klientów, przy czym należy podkreślić, że duża część wierzytelności przekazywanych do obsługi jest starsza niż 3 miesiące. Przy sprawach do 1-2 miesięcy po terminie płatności, ten wynik jest zdecydowanie lepszy. Im wcześniej wierzytelność trafi do firmy windykacyjnej, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie szybko spłacona. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz